RYANAIR przyśpiesza proces zwrotów

90% WYPŁAT ZOSTANIE ZREALIZOWANYCH W LIPCU  

Linia lotnicza Ryanair poinformowała o znacznym przyspieszeniu realizacji zwrotu za odwołane loty na skutek dycyzji rządów poszczególnych krajów w związku z pandemią Covid-19.

Od czasu ponownego otwarcia naszego biura w Dublinie w czerwcu, przeszkoliliśmy dodatkowych pracowników do obsługi wniosków w celu wyeliminowania zaległości, w efekcie czego:

– wszystkie wnioski o zwrot za loty w marcu zostały rozpatrzone do 30 czerwca;

– 50% wniosków o zwrot za loty w kwietniu zostało rozpatrzone do 30 czerwca;

– wszystkie pozostałe wnioski o zwrot za loty w kwietniu zostaną rozpatrzone do 15 lipca.

– wszystkie wnioski o zwrot za loty w maju i większość czerwca zostaną rozpatrzone do 31 lipca.

– wszystkie wnioski o zwrot za loty w lipcu i sierpniu zostaną rozpatrzone do 31 sierpnia.

Liczby te obejmują pasażerów, którzy zaakceptowali vouchery i  możliwość bezpłatnej zmiany terminu  lotu na lipiec, sierpień oraz wrzesień.

Ryanair wezwał także internetowe biura podróży (OTA), aby podawały dokładne szczegóły ich nieautoryzowanych rezerwacji, aby Ryanair mógł również zająć się tymi wnioskami. Znaczna część zwrotów jest blokowana przez biura podróży wykorzystujące fałszywe adresy email klientów i wirtualne karty kredytowe podczas dokonywania rezerwacji, których nie da się przypisać do konkretnego pasażera. Ryanair wzywa wszystkich klientów, których to dotyczy, a którzy jeszcze nie otrzymali zwrotu, aby skontaktowali się z biurem podróży (OTA) i upewnili się, że biuro to zareaguje na e-mail z powiadomieniem i zacznie współpracować z Ryanairem, aby te wnioski również zostały rozpatrzone.

Eddie Wilson, Prezes Zarządu Ryanaira powiedział:  

 „Cieszymy się z dokonanego w czerwcu postepu w zakresie zwrotów za loty odwołane z uwagi na pandemię Covid-19. Ponad 90% pasażerów, którzy zarezerwowali loty bezpośrednio w Ryanair i którzy zażądali zwrotu za podróż między marcem a czerwcem, otrzyma pełny zwrot przed końcem lipca. Niepokojące jest jednak to, że znaczna część naszych klientów, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem nieautoryzowanych zewnętrznych przeglądarek / biur podróży online, nie otrzymały jeszcze zwrotów, ponieważ biura te podały Ryanair fałszywe adresy e-mail lub dane wirtualnych kart kredytowych tych klientów.

Podkreślamy ten fakt organom regulacyjnym w Irlandii (CAR) i Wielkiej Brytanii (CAA), ponieważ  kolejny raz wszyscy przekonujemy się, dlaczego potrzebne jest pilne wprowadzenie obowiązku dostarczania liniom lotniczym dokładnych adresów e-mail klientów oraz danych dotyczących płatności, abyśmy mogli szybko i skutecznie rozpatrzeć wnioski o zwrot.

Nadal będziemy rozpatrywać wnioski o zwrot tak szybko, jak to możliwe, i zachęcamy wszystkich klientów, którzy jeszcze takich wniosków nie złożyli do zrobienia tego za pośrednictwem naszego Działu Obsługi Klienta, a my rozpatrzymy je tak szybko, jak to możliwe. ”

Dodaj komentarz