Pasażerowie wybierają latanie z Gdańska. W sierpniu podróżowało 233 tysięcy

W Porcie Lotniczym Gdańsk w sierpniu było o 50% więcej podróżnych niż w lipcu, było też o ponad 20% więcej operacji startów i lądowań. (VIDEO, AUDIO).

 

Prawie 80 tysięcy pasażerów więcej niż miesiąc wcześniej wyleciało i przyleciało w sierpniu do Gdańska. Było ich w sumie 233 349. Najwięcej podróżnych  – 9 627 – było 16 sierpnia. Trzy kraje, które najczęściej wybierali to: Wielka Brytania  – 63 484, Norwegia  – 30 774 i Niemcy  – 23 144.

Zobacz VIDEO 

„To rewelacyjna wiadomość, że wracamy do normalności i do latania. W sierpniu mieliśmy o 80 tysięcy pasażerów więcej niż w lipcu. To o 30% więcej niż prognozowaliśmy. Ludzie latają za granicę do pracy, na wakacje, a także w odwiedziny do osób, których przez wiele miesięcy nie widzieli. Jestem przekonany, że aufanie do latania będzie rosło. I jeżeli w okresie od jesieni do wiosny uspokoimy sytuację na frontach: medycznym, gospodarczym, politycznym i medialnym, to od przyszłego roku wszystkie lotniska zaczną marsz do góry i w trzy lata osiągniemy wyniki sprzed pandemii” – powiedział Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

W sierpniu z Gdańska na wakacje lotami czarterowymi podróżowało dwa razy więcej osób niż w lipcu. Obsługiwane przez touroperatorów kierunki to: Antalia, Zakyntos, Heraklion, Majorka i Burgas. Najpopularniejsze były jednak wyjazdy na Rodos. Bardzo popularne były także regularne połączenia obsługiwane w wakacje przez LOT, najwięcej podróżujących z Gdańska wybrało Rzym. Samoloty narodowego przewoźnika latały także z Gdańska do Barcelony, Burgas, na Korfu, Kretę, Rodos, do Salonik, Dubrownika, Splitu, Zadaru i Tirany.

 

https://www.airport.gdansk.pl/lotnisko/aktualnosci/pasazerowie-wybieraja-latanie-z-gdanska-w-sierpniu-podrozowalo-233-tysiecy–n1879.html

 

Dodaj komentarz