Linie Emirates jako jedne z pierwszych na świecie testują IATA Travel Pass, platformę cyfrową do aktualizacji informacji dotyczących COVID-19

Emirates nawiązały współpracę z International Air Transport Association (IATA), aby stać się jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, która wypróbuje IATA Travel Pass. To aplikacja mobilna, która ma ułatwić pasażerom bezpieczne planowanie podróży zgodnie z wszelkimi wymogami rządowymi związanymi z testami i szczepieniami na COVID-19.

IATA Travel Pass umożliwia pasażerom Emirates utworzenie „paszportu cyfrowego” w celu sprawdzenia, czy ich test lub szczepienie spełniają wymagania obowiązujące w miejscu docelowym ich podróży. Podróżujący będą mogli również udostępniać świadectwa badań i szczepień władzom i liniom lotniczym. Nowa aplikacja umożliwi także cyfrowe i bezproblemowe zarządzanie wszystkimi dokumentami potrzebnymi podczas podróży.

Przed pełnym wdrożeniem narzędzia, Emirates już w kwietniu w Dubaju będą walidowały testy PCR COVID-19 za pomocą aplikacji. Klienci Emirates podróżujący z Dubaju będą mogli udostępniać swój status testu COVID-19 bezpośrednio linii lotniczej za pośrednictwem aplikacji, jeszcze przed dotarciem na lotnisko, a aplikacja automatycznie uzupełni dane dotyczące odprawy.

Podróże międzynarodowe są bezpieczne, jednak w związku z obecną globalną pandemią obowiązują nowe protokoły i wymagania dotyczące przemieszczania się. Pracowaliśmy z IATA nad innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwi podróżowanie w taki sposób, że informacje wymagane przez kraje i ich rządy będą w bezpieczny sposób przesyłane cyfrowo do systemów lotniczych. Jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, która pilotuje tę inicjatywę. Zapewni ona lepszą obsługę klienta i wygodę naszych podróżnych – powiedział Adel Ad Redha, dyrektor operacyjny Emirates.

– Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Emirates, aby udostępnić IATA Travel Pass w regionie Bliskiego Wschodu. Dzięki szerokiej bazie klientów i globalnej siatce połączeń Emirates jako partner wniesie nieoceniony wkład w ulepszenie programu Travel Pass. To pierwszy krok do uczynienia podróży międzynarodowych w czasie pandemii tak wygodnymi, jak to tylko możliwe. Dzięki narzędziu podróżni mają pewność, że spełniają wszystkie wymagania danego kraju dotyczące COVID-19. Wraz z ponownym otwarciem granic przepustka IATA Travel Pass będzie dalej ulepszana, da jeszcze więcej możliwości na spełnienie wszystkich rządowych wymagań dotyczących testów lub weryfikacji szczepień. Klienci Emirates będą jednymi z pierwszych, którzy będą korzystać z tych usług – dodaje Nick Careen, wiceprezes IATA odpowiedzialny za porty lotnicze, ruch pasażerski, cargo i bezpieczeństwo.

Zintegrowany rejestr w aplikacji IATA Travel Pass umożliwi pasażerom znalezienie dokładnych informacji o wymaganiach dotyczących podróży i wjazdu do wszystkich miejsc docelowych, niezależnie od tego, skąd podróżują. Znajdzie się tam także spis ośrodków badań i centrów szczepień, co ułatwi znalezienie w miejscu wylotu ośrodków testowych i laboratoriów, które spełniają normy dotyczące badań i szczepień w miejscu docelowym.

Platforma umożliwi również autoryzowanym laboratoriom i ośrodkom badawczym bezpieczne przesyłanie pasażerom wyników testów lub świadectw szczepień. Rejestr globalny, zarządzany przez IATA, będzie dbał o bezpieczny przepływ informacji między wszystkimi zainteresowanymi stronami, co zapewni bezproblemową obsługę pasażerów.

Emirates dokładają wszelkich starań, aby zapewnić najwyższą jakość obsługi klienta we wszystkich punktach styku. W ciągu ostatnich kilku miesięcy linie wprowadziły inteligentną podróż bezkontaktową ze zintegrowaną ścieżką biometryczną i innymi usługami, w tym samoobsługową odprawę i punkty odbioru bagażu na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Dubaju. Wszystkie te działania zapewniają płynne i bezpieczne korzystanie z lotniska.

Dodaj komentarz