Emirates SkyCargo przetransportowały do Polski artykuły medyczne

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, odegrały w tym szczególnym czasie kluczową rolę zapewniając transport artykułów medycznych i pomocniczych do Warszawy. Na początku maja przewoźnik zrealizował specjalny lot z Szanghaju do Warszawy, który dostarczył najpotrzebniejsze przedmioty i sprzęt.

Działając jako globalny lider w transporcie niezbędnych towarów na rynkach międzynarodowych, Emirates SkyCargo przewiozły do Polski potrzebne ładunki i zaopatrzenie medyczne – bezdotykowe termometry na podczerwień i środki ochrony osobistej (PPE) jak medyczne maski ochronne czy rękawice winylowe.

Oferując niemal 75 kierunków w siatce połączeń lotów cargo obejmującej 6 kontynentów, Emirates SkyCargo są wiodącym liderem branży transportowej w dobie koronawirusa, dostarczając niezbędne produkty ludziom na całym świecie.

– Linie Emirates SkyCargo dostosowały swoje działania tak, aby efektywnie wspierać przewóz towarów do miejsc, gdzie jest na nie największe zapotrzebowanie, w tym również do Polski. Jako światowy lider w ułatwianiu przepływu niezbędnych ładunków na całym świecie, realizujemy połączenia do Polski, utrzymując ważne powiązania handlowe, szczególnie w tym wymagającym okresie – mówi Jarek Jakubczak, Emirates Cargo Manager w Polsce.

Przewoźnik wykorzystuje zarówno flotę frachtowców Boeing 777 jak również samoloty pasażerskie Boeing 777-300ER przewożąc niezbędne zaopatrzenie medyczne, żywność oraz inne towary.

Ze względu na rosnące potrzeby klientów z kluczowych rynków, linie Emirates SkyCargo zdecydowały się na przewóz ładunków w schowkach bagażowych oraz na siedzeniach swoich samolotów pasażerskich, Boeingów 777-300ER, zapewniając tym samym dodatkową pojemność do przewozu towarów.

Więcej informacji o lotach i siatce Emirates SkyCargo jest dostępnych tutaj.

Dodaj komentarz