Jak wygląda rynek prywatnych odrzutowców?

W Czechach, Polsce i na Słowacji zarejestrowanych jest ponad 100 odrzutowców wykorzystywanych na potrzeby firm i osób prywatnych, które dzięki nim, mogą jeszcze lepiej decydować o swoim czasie i wygodzie podróży.

W ostatnich latach w Europie znacznie wzrosło zainteresowanie prywatnymi samolotami. Wielu biznesmenów rano musi być na zagranicznych spotkaniach, po południu w swoich biurach, a pod wieczór ze swoją rodziną. Przy takich wymaganiach, prywatny odrzutowiec jest optymalnym rozwiązaniem.

Liczba prywatnych odrzutowców w Europie Środkowej i Wschodniej stale rośnie. W 2016 r. w Czechach i na Słowacji zarejestrowano 57 prywatnych odrzutowców; w 2018 r. liczba ta wzrosła do 72.

„Możliwości finansowania oraz wzrost liczby osób o wysokim przychodzie netto w regionie Europy Środkowej i Wschodniej są oznaką dynamicznego wzmocnienia się młodych gospodarek, w efekcie czego rośnie popyt na prywatne samoloty”, mówi Marian Jancarik, dyrektor ds. Sprzedaży w Europie Środkowo-Wschodniej w Colibri Aircraft.

Na pokładzie prywatnego samolotu

Kupujący mogą wybierać spośród szerokiej gamy prywatnych samolotów o różnej wielkości. Przy wyborze samolotu najbardziej znaczącymi czynnikami, które należy wziąć pod rozwagę, jest średni zasięg, liczba pasażerów na pokładzie, oraz budżet przeznaczony na zakup odrzutowca. W przypadku podróży z dziećmi częściej pada wybór na samoloty z kilkoma oddzielnymi strefami, aby zapewnić im własną przestrzeń. Bardzo ważna jest również liczba pasażerów i ich wzrost, gdyż dla wysokich osób niektóre rodzaje samolotów mogą być znacznie mniej wygodne.

Każdy ma inne preferencje. W kabinie prywatnego samolotu może być umieszczony stół konferencyjny na spotkania biznesowe lub na wygodny lunch na pokładzie, tapczan, łazienka lub nawet łóżko na drzemkę przed dotarciem do wybranej destynacji.

Jednak wszystkie prywatne odrzutowce mają jedną wspólną cechę: zapewniają więcej swobody, niż komercyjne linie lotnicze, a co najważniejsze dają właścicielom jedną rzecz, której potrzebują najbardziej – więcej czasu.

Dodaj komentarz