Jak wybrać dobry hotel?

Polacy coraz częściej podróżują, nie tylko w wakacje. Popularne są wyjazdy weekendowe, ludzie cenią sobie nawet krótkotrwały odpoczynek. Szykując się na pobyt w kraju czy za granicą, należy wcześniej wybrać hotel. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby nie żałować? Co hotele przed nami ukrywają i jak sprawdzić, czy obiekt spełnia nasze oczekiwania? Porad udziela Katarzyna Wadas z Highland Conference Hotel.

Lokalizacja

Nie ukrywajmy, że lokalizacja jest w zasadzie najważniejszym czynnikiem przy wyborze hotelu. Kolejnym jest cena. – Lokalizację wybierajmy mądrze i odpowiednio do naszych potrzeb. Jeśli wyjeżdżamy i mamy zamiar zwiedzać miasto, to decydujmy się na hotel w centrum lub taki, z którego łatwo dojechać do wszystkich obiektów, jakie chcemy zwiedzić. Ceny takich hoteli są odpowiednio wyższe, jednak podczas krótkiego urlopu nie warto tracić czasu i wynajmować hotelu na peryferiach. Z kolei jeśli jedziemy wypocząć lub chcemy spędzić czas z dala od zgiełku, wówczas rezerwujmy hotel poza miastem, gdzie skorzystać będziemy mogli także z pięknego otoczenia i przyrody – radzi Katarzyna Wadas, general manager Highland Conference Hotel.

Jedzenie, atrakcje, udogodnienia, co dostaniemy w cenie?

Cena pobytu jest bardzo ważna. Na stronach z rezerwacjami hotelowymi dostępne są  promocje nawet w bardzo dobrych hotelach. – Oczywiście, można z takich stron korzystać. Pamiętajmy jednak, że bardzo dobrą ofertę możemy również uzyskać samodzielnie dzwoniąc do hotelu i negocjując warunki. Zawsze pytajmy, co w cenie się zawiera – tym bardziej, gdy jedziemy tam na weekend i chcemy skorzystać z dóbr danego obiektu. Szalenie ważne jest wyżywienie w hotelowej restauracji – nie muszą to być tylko śniadania. Dopytajmy o pakiet SPA, basen (czy nie ma limitu czasu), atrakcje dla dzieci, parking. Starajmy się poznać i wykorzystać wszelkie atrakcje. W Highland Conference Hotel mamy pakiety z wyżywieniem, zabiegami SPA, lampką wina w prezencie do kolacji. Jestem przekonana, że wiele prywatnych hoteli posiada bardzo dobre oferty dla gości, ale zazwyczaj goście pytają o sam nocleg, a nie cały pakiet, który często jest bardziej atrakcyjny cenowo – dodaje Katarzyna Wadas

Co z tymi opiniami…

Wybierając hotel czytajmy opinie na jego temat w internecie. Możemy także zapytać znajomych, jaki obiekt polecają. – Opinie oraz informacje o hotelu są szalenie ważne. Oczywiście nie można im wierzyć w stu procentach, zarówno tym dobrym, jak i tym złym. Miejmy na uwadze fakt, że wiele obserwacji jest czysto subiektywnych. Zawsze najpierw musimy wiedzieć, na czym najbardziej zależy nam. Może najważniejsze dla nas jest jedzenie? A może stawiamy na wystrój? Zawsze sami sprawdzajmy stronę hotelu, zapoznajmy się ze zdjęciami, atrakcjami. To na co jednak ja osobiście zwracałabym uwagę, to opinie na temat obsługi i menu. Obsługa hotelowa musi być bez zarzutu! Gość zawsze powinien być najważniejszy, załoga hotelu ma być pomocna, niezwykle ważny jest uśmiech i otwartość. W naszym hotelu jest to kluczowe – goście mają czuć się wspaniale, bo hotel to nie tylko budynek, ale przede wszystkim ludzie, którym musimy zaufać i którzy podczas naszego pobytu o nas zadbają – twierdzi Katarzyna Wadas z Highland Conference Hotel.

newseria

Dodaj komentarz