Turcja, Grecja czy Hiszpania? Planujemy majówkę

Wśród podróżnych wylatujących z Wrocławia coraz większą popularnością cieszy się Turcja, tradycyjnie powodzenie mają też kurorty w Grecji i Hiszpanii. Zorganizowane wakacje ruszają szybciej niż przed rokiem.

Układ dni wolnych w tym roku sprzyja: np. na majówkę, biorąc tylko kilka dni wolnego, można się wybrać na dłuższy wyjazd (aż 9-12 dni przy 3-6 dniach urlopu). Teraz – po feriach zimowych – jest najlepszy moment na planowanie wypoczynku w sezonie letnim, ponieważ w biurach podróży trwa oferta First Minute. – W tej chwili mamy najbogatszy i najciekawszy wybór bazy hotelowej, a do tego, już w cenie wycieczki, dochodzi często gwarancja niezmiennej ceny, ubezpieczenie od ewentualnej rezygnacji, a także różne inne bonusy, w tym zniżki dla dzieci – mówi Michał Kozak, manager ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław.

 

Które kierunki cieszą się największym powodzeniem wśród podróżnych wylatujących z Wrocławia? W dwóch poprzednich latach palmę pierwszeństwa dzierżyły kierunki greckie, w tym roku na pierwsze miejsce wychodzi Turcja. – W ramach oferty all inclusive podróżni mogą tam liczyć na bardzo dobre ceny, jest też dużo ofert dla rodzin z dziećmi – dodaje Michał Kozak.

 

O popularności tureckich kurortów świadczy fakt, że ten kierunek ruszy miesiąc wcześniej niż przed rokiem. Pierwsi podróżni do Bodrum nad Morzem Egejskim polecą już w kwietniu. Tour operatorzy wprowadzają na tych trasach także dodatkowe samoloty. Pomimo renesansu tureckich kurortów, dużym powodzeniem nadal cieszy się Grecja – tu podróżni mają do wyboru aż osiem kierunków, w tym dwa na popularnej Krecie, a także Rodos, Kos, Korfu, Zakynthos czy Kefalonię. Już tradycyjnie swoich zwolenników ma też Hiszpania, Barcelona, jak i wyspy Majorka oraz Teneryfa i Fuertenventura, jak również Burgas i Warna w Bułgarii. Nowością w tegorocznym sezonie letnim jest Algarve w południowej Portugalii. Ofertę tam uzupełnia też atlantycka wyspa „wiecznej wiosny” Madera. W sezonie letnim 2019 podróżni wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji łącznie 25 kierunków czarterowych. – Oprócz tradycyjnych  wyjazdów na tydzień lub dwa, rośnie też zainteresowanie wycieczkami 11-dniowymi. Biura podróży z roku na rok zwiększają liczbę miejsc w ramach tego rodzaju oferty – mówi Michał Kozak. Dodajmy, że zorganizowane wczasy z wrocławskiego lotniska oferują największe biura podróży: Itaka, TUI, Coral Travel-Wezyr, Grecos, Rainbow, EXIMtours, Neckermann, Sun&Fun Holidays.

 

Rejsowym samolotem na zorganizowane wakacje

Jest jeszcze jedna możliwość wyjazdu z biurem podróży – lecimy z Wrocławia samolotem rejsowym tanich linii, a wypoczynek mamy zorganizowany na miejscu, w tym oczywiście pobyt w wybranym hotelu, a wszystko – podróż i pobyt – organizuje tour operator. W ten sposób można wybrać się m.in. do Madrytu, Alicante, Lizbony, Porto, Aten, Rzymu, Bari, Mediolanu, Neapolu, jak również do Czarnogóry. To dodatkowa możliwość dla tych podróżnych, którzy chcieliby wybrać się w miejsce nie znajdujące się w regularnej ofercie wycieczkowej biur podróży, a jednocześnie preferują wypoczynek zorganizowany.

 

Źródło: airport.wroclaw.pl

Dodaj komentarz