Najstarsze linie lotnicze na świecie KLM świętują 100 lat

Dokładna data setnych urodzin Królewskich Holenderskich Linii Lotniczych przypada 7 października, dziś KLM świętował w Gdańsku, w poniedziałek będą niespodzianki dla pasażerów gdańskiego lotniska.

 

Linie KLM są obecne w Polsce od 63 lat, oferując loty z Gdańska, a także z Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Z okazji jubileuszu z Gdańska do Amsterdamu, w obie strony, można polecieć w cenie od 429 zł. Oferta będzie w sprzedaży w terminie 4 – 8 października 2019 roku na podróże w terminie 18 października 2019 – 31 marca 2020 roku. Rezerwacja biletów i szczegóły na klm.pl.

Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk i Frantisek Siling dyrektor do spraw sprzedaży Air France – KLM Polska.

W 1919 roku holenderski wizjoner i pionier awiacji  Albert Plesman, wraz z kilkoma inwestorami, założył linie lotnicze KLM, realizując swoje marzenie o „oceanie powietrza, który połączy wszystkich ludzi”. Dziś KLM zatrudnia ponad 32 tysiące ludzi i przewozi rocznie 35 milionów pasażerów. Aktualnie siatka połączeń obejmuje 165 miast na pięciu kontynentach, z czego blisko połowa to trasy międzykontynentalne.

W tegorocznym zestawieniu przygotowanym przez firmę badawczą FlightStats KLM zajął pierwszą pozycję jako najbardziej punktualna linia lotnicza w Europie w 2018 roku.  Co więcej, kolejny raz został uznany jako najbezpieczniejsza linia lotnicza wśród światowych przewoźników lotniczych (według AirlineRatings.com).

Dzisiaj i jutro, jeszcze bardziej niż kiedyś, wyzwaniem KLM jest troska o planetę, środowisko i klimat w kontekście przyszłości lotnictwa. Działalność lotnicza, podobnie jak inne emisyjne gałęzie, musi przejść olbrzymią transformację  w kierunku modelu zrównoważonego, proekologicznego, a jednocześnie wydajnego i opłacalnego, wspartą ciągłym rozwojem technologicznym. „Troska o otoczenie, przyrodę, środowisko i klimat są teraz bardziej niż kiedykolwiek naszą rzeczywistością. W nadchodzącym stuleciu chcielibyśmy ustanowić standardy dla lotnictwa jutra” – powiedział w Gdańsku Frantisek Siling, dyrektor do spraw  sprzedaży Air France – KLM Polska.

airport.gdansk.pl

Dodaj komentarz