WIZZ AIR świętuje pierwszy lot do Krakowa

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie świętuje swój pierwszy lot na lotnisko Kraków Airport. Wczoraj o godzinie 18.10  w Krakowie wylądował pierwszy samolot w barwach Wizz Air z Londynu Luton. Samolot został powitany uroczystym salutem wodnym, a załoga otrzymała okolicznościowy tort.

Witamy serdecznie na krakowskim lotnisku węgierskiego przewoźnika. Liczymy na to, że oferta WizzAir, będzie interesująca dla pasażerów, a także wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy- powiedział podczas uroczystości  Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków AirportJesteśmy przekonani, że rozwój siatki połączeń Kraków Airport wpłynie pozytywnie na potencjał gospodarczy naszego regionu.

Wizz Air umieści w tym roku 3 maszyny typu Airbus A321 w swojej najnowszej bazie w Krakowie. Kolejno w maju, w sierpniu i trzeci samolot we wrześniu. Ponadto Wizz Air uruchomi  zkrakowskiej bazy łącznie 18 tras do 14 krajów. Z lotniska Kraków Airport pasażerowie WIZZ mogą wybierać ekscytujące kierunki spośród takich jak: Londyn, Kijów, Nicea, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katani, Larnaka, Charków, Oslo, Kutaisi, Rzym Fiumcino, Turyn, Tel Awiw, Birmingham, Eindhoven i Turyn. Bilety na wszystkie trasy można już zarezerwować na stronie wizzair.com lub w aplikacji mobilnej WIZZ.

Wizz Air z zaangażowaniem działa w Polsce. W ramach rozwoju linii, uruchomione zostają nowe usługi w Krakowie, które dają polskim klientom jeszcze więcej możliwości niskokosztowych podróży. Obecnie Wizz Air oferuje 746 000 miejsc na 18 trasach z Krakowa, a z całej Polski to w sumie 11 milionów miejsc w ramach 169 usług w polskiej siatce połączeń w 2019 roku.

József Váradi,prezes Wizz Air powiedział –Świętując, pragniemy podkreślić nasze długofalowe zaangażowanie w działalność Krakowie i w Polsce na rzecz naszych klientów, którym pragniemy oferować jeszcze więcej możliwości podróżowania w niskich cenach. Wczoraj wieczorem samolot WIZZ po raz pierwszy wylądował z Londynu Luton na krakowskim lotnisku, za miesiąc otwieramy naszą bazę operacyjną w Krakow Airport. 2019 rok jest dla nas wyjątkowy z powodu otwarcia bazy w Krakowie, dynamicznego rozwoju naszych działań w regionie oraz polskiej siatki połączeń, która obecnie składa się ze 169 tras do 28 krajów.

Dodaj komentarz