Wizz Air ogranicza liczbę lotów z Włoch do Gdańska i innych miast

Samoloty węgierskiego przewoźnika z Mediolanu-Bergamo po 13 marca będą latały do i z Gdańska tylko raz w tygodniu. Na razie pozostają bez zmian dotychczasowe dwa połączenia z tym włoskim miastem realizowane przez linie Ryanair.

„Ze względu na malejące zainteresowanie połączeniami na włoskich trasach spowodowane wybuchem epidemii wirusa COVID-19, Wizz Air zmienił harmonogram lotów odwołując znaczną liczbę rejsów na określonych trasach do Włoch między 11 marca a 2 kwietnia 2020 r. Całkowita przepustowość na włoskich trasach w tym okresie została zmniejszona o około 60%. Dotychczasowy harmonogram częstotliwości lotów zostanie przywrócony po 2 kwietnia 2020 roku” – napisano w komunikacie Wizz Air.

W praktyce zawieszone zostały od 16 marca loty z Gdańska do włoskiego miasta w poniedziałki i przyloty z Mediolanu-Bergamo we  wtorki. Ze strony rezerwacyjnej przewoźnika wynika, że po 2 kwietnia będzie latał z Gdańska do Bergamo-Mediolanu znowu dwa razy w tygodniu, wówczas w czwartki i niedziele.

Jak podaje Wizz Air, rezerwacje na zawieszone loty zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą informowani nie później niż 14 dni przed pierwotną datą lotu. Klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub w aplikacji mobilnej linii lotniczej, otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120% pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air.

Wizz Air zawiesza część połączeń w sumie na 16 trasach z Polski do Włoch.

airport.gdansk.pl

Dodaj komentarz