Pułapki Last Minute

Dla wielu z nas oferty Last minute są dobrą okazją do wymarzonego urlopu nieobciążającego domowego budżetu. Na co jednak należy zwracać uwagę wyszukując odpowiednią ofertę?
Przede wszystkim sprawdźmi obecną sytuację polityczną kraju, który mamy zamiar zwiedzić. Obecnie niebezpieczne miejsca to Tunezja, Turca oraz Egipt dlatego też oferty podróży do tych krajów są wyjątkowo kuszące, ponieważ biura podróży mają określoną ilośc miejsc, które muszą sprzedać. Bieżące informacje i ostrzeżenia znajdziemy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Kolejnym ważnym krokiem jest ustalenie terminu i skorelowanie go z warunkami pogodowymi. Nierzadko najlepsza oferta cenowa nie zapewni nam kąpieli słonecznych i relaksu na plaży, wręcz przeciwnie trafimy na złą pogodę i ulewne deszcze co spowoduje, że będziemy wypoczywać, ale w hotelu. Dobrym rozwiązaniem jest sprawdzenie we własnym zakresie jakie warunki pogodowe zwykle panują w danym regionie o danej porze roku.
Bardzo ważne jest również sprawdzenie, gdzie zostaniemy zakwaterowani. Może zdarzyć się tak, że biuro podróży zaproponuje określoną miejscowość, ale bez szczegółowych warunków dotyczących zakwaterowania. Warto przejrzeć w internecie opinie na temat hotelu, w którym mamy zamieszkać tak aby wakacje nie przysparzały nam dodatkowych problemów takich jak brak klimatyzacji czy widok na mury sąsiedniego budynku.
Jeżeli sprawdziliśmy już powyższe warunki to kolej na weryfikację czy proponowany All inclusive rzeczywiście taki jest. W przypadku bardzo korzystnych cenowo ofert nie powinniśmy spodziewać się zbyt wiele. Posiłki mogą być różnorodne, ale w małych ilościach, a kolorowe drinki przyrządzane na bazie taniego alkoholu.
I oczywiście opłaty dodatkowe. Pytajmy, pytajmy i jeszcze raz pytajmy. Jeżeli w ofercie znajduje się informacja na temat opłat dodatkowych, a biuro podróży nie udzieli nam szczegółowych informacji można dopytać samemu na lotnisku o dodatkowe opłaty lotniskowe, tak aby nie okazało się, że to co miało być okazyjnym cenowo Last minute jest drogą wycieczką po terminie.

Dodaj komentarz