Polacy wciąż chcą jechać na wakacje

Po sezonie letnim – pora na zimowe szaleństwo!

Tegoroczny sezon letni pomimo reżimu sanitarnego nie ostudził planów wyjazdowych Polaków. I choć wakacje już za nami, to wciąż wiele osób planuje wypoczynek w kraju lub zagranicą. Szczególną zachętą jest możliwość skorzystania z bonów turystycznych przy planowaniu ferii zimowych czy obozów dla dzieci i młodzieży. Jakie kierunki wybrać? O czym należy pamiętać?

Jak podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych do tej pory Polacy aktywowali już ponad milion bonów turystycznych, a łączna kwota płatności zrealizowanych za ich pośrednictwem przekroczyła 213 mln zł. Z kolei serwis Nocowanie.pl wskazuje, że zainteresowanie jesiennymi wyjazdami jest w tym roku o 191% wyższe niż rok temu. Pomimo wyjątkowej sytuacji w branży turystycznej, nie rezygnujemy więc z planów wyjazdowych, a coraz więcej z nas planuje już wakacje zimowe – szczególnie w przypadku kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Dodatkową zachętą jest możliwość skorzystania z bonów turystycznych, ważnych aż do marca 2022 roku. Co więcej, jak zauważa Mirosław Sikorski, prezes zarządu Almatur, bonem turystycznym można zapłacić za ferie i zimowiska dla dzieci w kraju. Specjalne oferty w połączeniu z bonem turystycznym to szansa na wypoczynek w korzystnej cenie.

Początek października to moment, gdy wiele osób zastanawia się nad wyborem oferty wyjazdów zimowych szczególnie dla dzieci i młodzieży. W tym roku za obozy i zimowiska realizowane przez Almatur można zapłacić bonami turystycznymi, realizując całą wartość bonu w naszym biurze, uczestnik otrzymuje dodatkowy rabat w wysokości 50 zł, To dobra szansa na spędzenie ferii w kraju i lepsze poznanie lokalnych atrakcji turystycznych– radzi Mirosław Sikorski.

Bezpieczny wyjazd

Sytuacja na całym świecie w tym roku sprawiła, że ochrona zdrowia i bezpieczeństwo stały się priorytetem, zwłaszcza w trakcie podróży. Dlatego poszukując oferty, warto zwracać uwagę na gwarancje i zapewnienia w zakresie procedur i reżimu sanitarnego. Dobrze jest także sprawdzić, czy wybrany przez nas operator zapewnia ubezpieczenie w przypadku wystąpienia objawów choroby oraz jak wygląda procedura rezygnacji z rezerwacji w razie potrzeby. Dzięki dbałości o takie szczegóły, zwłaszcza w okresie zimowym, każdy rodzic bez obaw o zdrowie swoich pociech, będzie mógł zapewnić im bezpieczny i spokojny wyjazd.

– Sezon wakacyjny był bez wątpienia dużym sprawdzianem dla całej branży turystycznej. W tym roku klienci w szczególnym stopniu zwracali uwagę na kwestie bezpieczeństwa i działania, jakie podejmują biura by zminimalizować ryzyko zachorowania. Duża część osób dopytywała także o warunki rezygnacji z zakupionej oferty, do ostatnich chwil rozważając decyzję o podróży. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że klienci zaufali naszemu doświadczeniu a nam udało się zrealizować wyjazdy tak, by dzięki zachowaniu wszystkich wymagań epidemiologicznych nie odnotować żadnego przypadku COVID-19 – przyznaje Mirosław Sikorski.

Zimowe szaleństwo tuż tuż

Wyjazdy w sezonie letnim przekonały wielu Polaków, że pomimo rygoru sanitarnego, można spędzić bezpieczne i udane wakacje zarówno w kraju, jak i zagranicą. Z tego względu dużo osób już teraz rozgląda się za ofertą zimowisk i ferii dla dzieci i młodzieży. Dla wszystkich poszukujących inspiracji Almatur przygotował katalog Zima 2021 z licznymi ofertami wyjazdów dla dzieci i młodzieży. W ramach promocji First Moment obowiązującej do 6 grudnia każdy może liczyć na zniżkę do 200 zł, a posiadacze legitymacji ISIC otrzymają dodatkowo 50 zł rabatu. Biuro gwarantuje również ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej obejmującej ryzyko zachorowania na COVID-19  gratis dla wszystkich uczestników. Do wyboru są choćby obozy narciarskie i snowboardowe, paintball i archery tag, a także wyjazdy wspólne do atrakcyjnych kurortów zimowych w kraju i zagranicą. Wszystkie podróże z biurem odbywają się w rygorze sanitarnym, przy wsparciu przeszkolonego zespołu specjalistów. Dodatkowo przy płatności bonem turystycznym za imprezy realizowane w kraju przyznawany jest dodatkowy bonus w wysokości 50 zł.

Katalog jest dostępny na stronie: https://www.almatur.pl/katalogi/zima2021/Almatur_Katalog_Zima_2021.pdf w wersji elektronicznej do pobrania.

 

Dodaj komentarz