NUR-SULTAN zamiast ASTANY w ofercie LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT postępując zgodnie z wytycznymi Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego IATA, którego są członkiem, zmieniają identyfikację stolicy Kazachstanu z dotychczasowej Astany na Nur-Sultan.

Na podstawie dekretu prezydenta Kazachstanu z 23 marca 2019 r., na wniosek kazachskiego przewoźnika Air Astana, Komitetu Lotnictwa Cywilnego Kazachstanu – IATA oficjalnie zastąpiła nazwę stolicy Kazachstanu Astana na Nur-Sultan. Zmianie nie uległ kod IATA – dla tego portu wciąż obowiązuje identyfikacja TSE.

Stowarzyszenie zwróciło się do wszystkich zrzeszonych linii lotniczych, m.in. do LOT-u o niezwłoczne wdrożenie nowej nazwy do swojej komunikacji. Polski przewoźnik rozpoczął już proces zmian identyfikacji stolicy Kazachstanu w swoich przekazach. Załogi obsługujące trasę do stolicy Kazachstanu wprowadzą do komunikatów pokładowych informację o nowej nazwie kazachskiej stolicy. Dodatkowo do maja przewoźnik zaktualizuje identyfikację na swojej stronie lot.com, we wszystkich kanałach sprzedaży i w magazynie pokładowym „Kaleidoscope”.

Polski przewoźnik realizuje na tej trasie bezpośrednie połączenia od maja 2017 roku samolotami z rodziny Boeing 737. W sezonie letnim LOT oferuje cztery rejsy tygodniowo, w sezonie zimowym trzy. Samoloty z Warszawy startują o godz. 23, a z Nur-Sultan o godz. 13.

Źródło: LOT

Dodaj komentarz