Nowe połączenia lotnicze z Chin

Od 22 maja pojawi się nowe połączenie linii Air China między Pekinem a Frankfurtem. Powstanie połączenia ma wesprzeć zmianę Pekinu i Frankfurtu w duże węzły lotnicze, a także służyć promocji współpracy chińsko-europejskiej. Planowane jest uruchomienie dwóch bezpośrednich połączeń dziennie. Kursy mają być obsługiwane przez maszyny Boeing 747-8 i Boeing 777-300, będące najnowocześniejszymi szeroko kadłubowymi modelami w posiadaniu linii Air China.
Obecnie Air China jest największym przewoźnikiem oferującym połączenia między Chinami a starym kontynentem. Port lotniczy w Pekinie oferuje 147 tras krajowych i 132 trasy międzynarodowe i jest największym węzłem lotniczym w Chinach. W roku ubiegłym obsłużyło 94 miliony pasażerów co pozwoliło mu na zajęcie drugiego miejsca na świecie pod względem liczby pasażerów.
Z kolei Frankfurt jest nie tylko jednym z największych lotnisk  w Europie i na świecie, ale również jednym z głównych węzłów handlowych Europy.W 2016 roku port lotniczy we Frankfurcie obsłużył 60,8 miliona pasażerów. W swojej ofercie posiada loty do ponad 100 krajów. Jak zapowiadają przedstawiciele linii podróż powinna być wygodna i komfortowa.

Dodaj komentarz