Ministerstwo: Zakaz w ruchu lotniczym przedłużony do 9 maja

23 kwietnia 2020 r. Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, przedłożone przez Ministra Infrastruktury, zgodnie z którym wprowadzony został zakaz wykonywania na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe, z wyjątkiem statków powietrznych wykonujących loty:
Samolot pasażerski w trakcie lotu

1 którymi są przewożone osoby, o których mowa w § 3 ust. 2 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 13 marca 2020 r. w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych, powracające na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej statkami powietrznymi wyczarterowanymi:

przed 15 marca 2020 r. na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie, lub

na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, lub

na zlecenie osoby fizycznej lub osoby prawnej, posiadającymi do 15 miejsc pasażerskich;

2   o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze;
3   czarterowe, realizowane przez obcych przewoźników lotniczych na zlecenie państw obcych w celu powrotu ich obywateli.

Ponadto wprowadzony został zakaz wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania handlowego statków powietrznych wykonujących loty krajowe, z wyjątkiem statków powietrznych:

1 wykonujących lądowanie handlowe w celu zabrania lub pozostawienia towarów lub poczty, lub posiadających do 15 miejsc pasażerskich,

2 wykonujących lądowanie handlowe w celu zabrania lub pozostawienia pasażerów.

 

gov.pl

Dodaj komentarz