LOT przedłuża ważność voucherów

W związku z niestabilną sytuacją epidemiczną i zmieniającymi się obostrzeniami administracyjnymi w poszczególnych krajach, LOT przedłużył ważność wszystkich voucherów elektronicznych do 24 miesięcy. Zmiana zapewni pasażerom możliwość zaplanowania nowej podróży z LOT-em nawet w czasie kolejnych 3 lat.

Vouchery zostały wprowadzone do oferty LOT-u w marcu br. i szybko stały się najbardziej efektywnym narzędziem
w zarządzaniu rezerwacją w czasie pandemii. Do połowy października wystawionych zostało już ponad 85 tysięcy elektronicznych dokumentów, które umożliwiają pasażerom ponowne wykorzystanie środków za połączenia odwołane
w okresie zawieszenia ruchu lotniczego oraz w wyniku obostrzeń epidemicznych wprowadzonych w Polsce i krajach docelowych.

Od teraz, aby zagwarantować pasażerom jeszcze większy komfort w planowaniu nadchodzących podróży, ważność voucherów została przedłużona z 12 do 24 miesięcy. Dotyczy to także dokumentów, które zostały wystawione od marca do października br. Ponadto, w momencie realizacji vouchera, pasażerowie mogą wybrać nowy termin lotu w ramach całej siatki połączeń, dostępnej przez 12 kolejnych miesięcy. Tym samym zyskują nawet 3 lata na realizację swojej podróży.

Obecnie LOT realizuje bardzo konkurencyjną politykę elastycznego zarządzania rezerwacją biletów. Rozumiemy niepewność i obawy pasażerów związane z tegorocznymi wyjazdami, dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć ważność wszystkich voucherów aż do 24 miesięcy. Zmiana zostanie dokonana automatycznie, nie wymaga więc żadnych dodatkowych działań po stronie naszych klientów. Wierzymy, że pozwoli to pasażerom z większym spokojem planować swoją podróż, choćby w okresie przyszłych wakacji. Zwłaszcza że liczne badania potwierdziły, że samolot pozostaje najbezpieczniejszym środkiem transportu w dobie pandemii – mówi Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT-u.

Wartość elektronicznego dokumentu można wykorzystać nie tylko na nowe połączenie, ale także na usługi dodatkowe, takie jak bagaż, posiłek, upgrade klasy rezerwacji czy wybór miejsca. Vouchery można łączyć w ramach jednej rezerwacji, a niewykorzystane środki są zwracane w postaci nowego vouchera. Dokument można też przepisać na inną osobę za pośrednictwem Contact Center LOT. Za wystawienie i realizację elektronicznych voucherów, LOT nie pobiera żadnych opłat manipulacyjnych.

Większa elastyczność w planowaniu podróży z LOT-em

Wydłużenie ważności voucherów to jedno z wielu udogodnień dla pasażerów, wprowadzonych przez LOT w ostatnim czasie. We wrześniu br. LOT zniósł dodatkowe opłaty za modyfikacje rezerwacji. Dzięki temu pasażerowie mają możliwość dowolną liczbę razy, bezpłatnie zmienić datę i kierunek swojego lotu. Oferta dotyczy biletów zakupionych w okresie od 10 września do 31 grudnia br. na wszystkie połączenia LOT-u, w każdej dostępnej taryfie, w tym również najtańszej opcji Saver. Nadal dostępne są również wprowadzone w czerwcu br. taryfy Flex Plus, pozwalające na wymianę, zwrot lub przepisanie biletów na inną osobę na preferencyjnych warunkach lub rezygnację z podróży do 24h od momentu zakupu biletu. Zmianie taryfowej towarzyszyło wprowadzenie opcji Time2think, czyli rezerwacji biletu w określonej cenie na 72h.

Dodaj komentarz