Kraków Airport rozpoczyna współpracę z krakowską AGH

Kraków Airport 13 października br. podpisał umowę z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Umowa dotyczy współpracy z Kołem Naukowym Space Systems. Umowa pozwoli studentom krakowskiej uczelni na rozwój projektu łazika planetarnego Kalman.
AGH Space Systems to zespół specjalizujący się w technologiach przemysłu kosmicznego.
Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport powiedział: „Wczoraj zostało otwarte Centrum Edukacji Lotniczej, dzisiaj nawiązaliśmy współpracę z Kołem Naukowym AGH Space Systems. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Kraków Airport będą rozwijane innowacyjne pomysły, takie jak projekt łazika kosmicznego. Technologie zastosowane w tego typu robotach mogą sprawdzić się także w pojazdach autonomicznych, czy w sytuacjach, w których życie człowieka mogłoby zostać narażone na niebezpieczeństwo”
Z kolei prof. Anna Siwik, Prorektor ds. Studenckich AGH informuje, iż: „- Z satysfakcją obserwujemy rozwój zespołu AGH Space Systems. Członkowie koła naukowego wielokrotnie pokazali, że tworzą nie tylko bardzo prężną organizację, ale również zaawansowane technologie z sektora kosmicznego. Ich działania świadczą o tym, że są bardzo dobrymi organizatorami i skutecznie budują relacje z otoczeniem naukowym i biznesem. Najlepszym tego przykładem jest współpraca z Kraków Airport. Cieszymy się, że projekty edukacyjne są w kręgu zainteresowania tak ważnych instytucji w naszym regionie. Jestem przekonana, że podpisane dziś porozumienie zaowocuje kolejnym cennym doświadczeniem dla studentów naszej uczelni.”

Dodaj komentarz