Gdzie warto wybrać się na majówkę

Skyscanner opracował i przedstawił zestawienie 5 kierunków, gdzie można wybrać się na majówkę nie obciążając przy tym zbytnio domowego budżetu.
Na pierwszym miejscu uplasowało się norweskie Oslo, gdzie bilet można zakupić już za 95 zł. W szczególności warto zwiedzić kolorowe osiemnastowieczne domki z drewna na ulicy Telthusbakken i Damstredet oraz popłynąć promem na okoliczne wyspy.
Drugie miejsce zajmuje Wrocław z kosztami przelotu od 118 złotych. Do odwiedzenia czekają romantyczny Most Tumski, żelazny Most Piaskowy i Most Grunwaldzki, z którego rozciągają się widoki na Wrocław i jego wyspy oraz Fontanna Zdrój na placu Gołębim, Szermierz na placu Uniwersyteckim czy fontanna w Ogrodzie Staromiejskim.
Kolejne miejsce zajmuje Kraków z kosztami podróży od 197 złotych, którego licznych atrakcji nie trzeba przedstawiać.
Czwarte miejsce zajmuje litewska Połąga, do której można wybrać się już od 215 złotych. Połąga jest znana z Muzeum Bursztynu oraz Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Zestawienie zamyka Gdańsk z ceną przelotu od 250 złotych. Szczególnie polecane są plaże w Jelitkowie, Brzeźnie, a także Sopocie czy Gdyni. . Najlepiej drogę od Gdańska do Gdyni pokonać brzegiem morza. Gdańsk posiada ponad dwadzieścia parków, warto również zwiedzić latarnię morską.

Dodaj komentarz