Emirates SkyCargo przewiozły pierwszą partię szczepionek Pfizer-BioNTech COVID-19 dla Dubai Health Authority

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, osiągnęły kolejny kamień milowy, transportując po raz pierwszy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich szczepionki przeciw COVID-19 wyprodukowane przez Pfizer-BioNTech dla Dubai Health Authority (DHA). 22 grudnia 2020 r. szczepionki zostały przetransportowane z Brukseli lotem EK182 i dotarły na Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju (DXB) o godzinie 22.15 czasu lokalnego.

Pod linkiem znajduje się film o szczepionkach, które zostały przywiezione do Dubaju tutaj.

Emirates z dumą przewozi pierwszą partię szczepionek Pfizer przeciwko COVID-19 do Zjednoczonych Emiratów Arabskich dla Dubai Health Authority. Nasza opieka zdrowotna bez wątpienia odegrała kluczową rolę na każdym etapie walki z COVID-19. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez ostatni rok nieustannie pracowali na rzecz ochrony życia osób najbardziej narażonych na tę chorobę. W uznaniu ich ogromnego wkładu w dobro wszystkich mieszkańców ZEA mieliśmy zaszczyt przewozić te szczepionki bezpłatnie – powiedział Jego Wysokość Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor naczelny Emirates Group.

W Emirates SkyCargo dokładamy wszelkich starań, aby wspomóc Dubaj w walce z pandemią COVID-19. Dzięki skutecznemu zarządzaniu przez wizjonerskie przywództwo Dubaju, miasto zachowało swoją pozycję globalnego centrum logistycznego łączącego przewóz ważnych ładunków, w tym środków ochrony indywidualnej, materiałów medycznych, szczepionek, żywności i innych niezbędnych artykułów. Emirates SkyCargo utworzyły największe na świecie centrum lotnicze zajmujące się dystrybucją szczepionek COVID-19. Dzięki naszym zaawansowanym możliwościom jesteśmy gotowi wspierać nie tylko Dubaj, ale kraje na całym świecie, w tym rynki z ograniczoną infrastrukturą łańcucha chłodniczego. Transportując szczepionki COVID-19 w naszej rozległej sieci chcemy pomagać ludziom na całym świecie stanąć na nogi po niszczycielskim wpływie pandemii – powiedział Nabil Sultan, Emirates Divisional Senior Vice President, Cargo.

Po przybyciu do Dubaju pojemniki ze szczepionkami zostały wyładowane z samolotu, a następnie przewiezione do dedykowanego zakładu farmaceutycznego Emirates SkyPharma, aby tam czekały na odprawę dostawy.

Dla Emirates SkyCargo przewóz szczepionek i innych wrażliwych na temperaturę towarów farmaceutycznych to nie nowość. Przewoźnik ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w transporcie farmaceutyków na swoich samolotach i stworzył najnowocześniejsze obiekty z certyfikatem EU GDP, przeznaczone do przechowywania i obsługi ładunków farmaceutycznych w Dubaju. Emirates SkyCargo ustanowiły również globalny program Pharma Corridors współpracujący z obsługą naziemną i lokalnymi lotniskami na głównych stacjach początkowych i docelowych farmaceutyków w celu zwiększenia ochrony łańcucha chłodniczego. Obecna sieć obejmuje ponad 30 miast na całym świecie, w tym Brukselę.

Niedawno Emirates SkyCargo utworzyły w Dubaju największe na świecie dedykowane centrum magazynowania i dystrybucji szczepionek COVID-19 na lotnisku, w którym można przechowywać do 10 milionów dawek szczepionki w temperaturze 2-8°C w dowolnym czasie. Dzięki zaawansowanej infrastrukturze, rozległej sieci i nowoczesnej flocie samolotów szerokokadłubowych Emirates SkyCargo mogą szybko i bezpiecznie transportować szczepionki COVID-19 z zakładów produkcyjnych do miejsc docelowych na sześciu kontynentach. Emirates SkyCargo rozpoczęły już dystrybucję szczepionek COVID-19 od różnych producentów i z różnych krajów.

Dodaj komentarz