Dwie nowe maszyny wesprą działania BOA

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. z udziałem Mateusza Morawieckiego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego podczas uroczystości wręczyły Komendzie Głównej Policji 2 nowe śmigłowce S-70i BLACK HAWK.

Jest to efekt kontraktu jaki MSWIA uzgodniła w maju tego roku. Umowa poza sprzętem zawiera także szczegóły związane z serwisowaniem maszyn w początkowym okresie użytkowania, szkoleniem pilotów i obsługi naziemnej.

Policja postawiła przed nami nie tylko odpowiedzialne, ale i ambitne zadanie. Z dumą przekazujemy dziś dwa niezawodne, wytrzymałe, wyprodukowane w Polsce śmigłowce BLACK HAWK w 6 miesięcy od podpisania kontraktu, a Polska dołącza do grona państw, które wybrały tę sprawdzoną maszynę – to słowa Janusza Zakręckiego, Prezesa Zarządu, Dyrektora Naczelnego PZL Mielec. Modernizacja służb mundurowych to ważne i odpowiedzialne zadanie. Jednym z jego elementów jest modernizacja lotnictwa Policji. Jesteśmy dumni, że produkowane w Mielcu śmigłowce Black Hawk mogą być częścią tego planu, a od dziś służyć bezpieczeństwu narodowemu – dodał.

Maszyny zapewnią wsparcie działaniom antyterrorystycznym wspomagając BOA.

Dodaj komentarz